Yukarı Çık

Anne Ayşen’in Hikayesi

      Eklenme Tarihi :14.07.2013 00:56:52 Okunma Sayısı :15668          
 
Selam ben 27 yaşındayım, İstanbul’da yaşıyorum.23 yaşında eşimle tanıştıktan 1 sene sonra evlilik kararı aldık. Evlendikten 1 sene sonrada kızım dünyaya geldi. Kızıma hamileyken çok rahat hamilelik dönemi geçirdim; ne bir bulantı ne aşerme vs. olmadı. Hamilelik dönemim bu kadar rahat geçtiğinden kızımı büyütmek de böyle rahat olur diye düşünüyordum. Kızımın bebeklik dönemini hayal ederken acıkınca, uykusu gelince altı ıslakken huysuz olabileceğini bekliyor ve ona göre önlemimi alabileceğimi düşünüyordum. Tam 9 ay 10 gün olmuş, kızım Tanem dünyaya gelmişti, ilk heyecanım benim parçam dünyaya gözünü açmış annesinin karnındaki misafirliğini tamamlamıştı :) 

Kızım çok gaz sancısı çekti, beni bu konuda hayli uğraştırdı, geceleri hiç uyumuyor hep ağlıyordu, denemediğimiz yöntem kalmadı, ne kadar da yediklerime dikkat etsem, ne yazık ki kızım her emişinden sonra kaskatı kesiliyordu. Ne yapacağımı bilmiyordum. Hep ama hep ağlıyordu, o ağladıkça artık bende duygusallaşıp ben de ağlamaya başlıyordum… Bu dönem kızım 4 aylık olana kadar sürdü artık derin bir ohh çekebilirim diye düşündüm. Kızım 6 aylık olduğunda doktoru yavaş yavaş sulu gıdalara başlayabileceğimi söyledi. Ben de neler yedirmeliyim neler yedirmemeliyim diye araştırıp, yapama rağmen, kızıma ne yedirsem kabız oluyor yaşadığımız zorlu süreçten yeni kurtulduk derken daha zor bir dönem geçirebileceğimi düşünmüyordum. Kabızlık dönemi gaz sancısından daha çok uğraştırmaya başladı, tekrar sürekli ağlamalar uykusuz günlerimize geri dönmeler... 

Kızım bana çok düşkün ben de kızıma çok düşkünüm. Onun gözündeki tek damla yaş beni de eşimi de çok üzüyor. Kızım şuan 15 aylık kabızlığımız hala devam etmekte ve canım kızım biraz zahmetli büyüyerek annesini de bir o kadar uğraştırmakta :) Kızım biraz sorunlu büyüdüğü için iş hayatıma biraz ara verdim, Allah’a yine de şükürler olsun ki başka bir derdimiz yok. Kızımın durumunun da biran önce düzelmesi için dualar ediyorum, annelik görevi dünyanın en zor işiymiş diyebilirim. 

   
 
       
Yorumlar
   
Halime demirkoparan 12.12.2013 14:08:30
Hayatlar farklı annelik aynı
 
 
Yorumlar Yaz  
   
Adınız Soyadınız
Yorumunuz