Yukarı Çık

Baby Shower

      Eklenme Tarihi :14.07.2013 01:03:24 Okunma Sayısı :7309          
 
BABY SHOWER (BEBEĞE HEDİYE YAĞMURU)

 Amerika’da başlayan bu bebek partisi son zamanlarda Türkiye de de rağbet görmeye başladı. Annenin doğumunun yaklaştığı zamanlarda, genelde sürpriz olarak annenin ailesi ve sevenleri tarafından hazırlanır. Hem annenin doğum stresini azaltmak, hem de yakın zamanda doğacak bebeğin eksiklerini karşılamak amacıyla düzenlenen bir eğlencedir.

Genelde eşlerin sayesinde sürprizi devam ettirmeyi başaran, annenin arkadaşları seçtikleri bir konsepte göre, mesela bir çizgi film karakteri olabilir veya belirlenmiş bir renkle evi süslerler. Hoş geldin Bebek yazıları, kapı süsleri, duvardan duvara uzanan ipte annenin arkadaşlarıyla resimleri ve renkli mandallarla anneye veya bebeğe yazılmış notlar asılır. Partiye katılanlar da seçilen bir renkte giyinebilirler, genelde kızsa pembe; erkekse mavi oluyor.

 
Masa da, bu seçilmiş konsepte göre süslenir; pasta buna uyumlu olur. Arkadaşların kendi yaptıkları ikramlar masada yerini alır. Artık anneyi çağırma vakti gelmiştir. 

Hamilelik dolayısıyla duygusallığı tavan yapmış anneyi ağlatmak değil bu partinin amacı, tam tersine doğum stresini azaltmak. Hep beraber eğlenmeye… Masabaşı sohbetleri edilir, fotoğraflar çekilir, oyunlar oynanır ve günün hatırası olarak hazırlanan anı defterine herkes içinden geldiği gibi yazı yazar. Parti sonunda anneye bebeği için hediyeler verilir, katılanlar da günün anısına küçük süslerden veya şeker kurabiyelerinden alır. Böylece güzel bir gün geçirilmiş olur. 

Arkadaşım Ayşegül’ün sürpriz baby shower’ ından kareler…

   
 
       
Yorumlar
   
Bu habere eklenmiş yorum bulunamadı 
 
Yorumlar Yaz  
   
Adınız Soyadınız
Yorumunuz