Yukarı Çık

Bir Yaş Doğum Günü

      Eklenme Tarihi :14.07.2013 01:15:17 Okunma Sayısı :7589          
 
Nihayet geldi çattı o büyük gün. 29 Ekim 2012; oğlum artık 1 yaşında. Pek bir hevesliydim bugün için. Birçok bebek toplantılarına ‘amaan ne gerek var’ diyen eşim bile oğlumuzun doğum günü için benden hevesliydi.  Zaten heveslenmemek elde mi? Şöyle 1 yaş pastaları, böyle parti süsleri… Öylesine güzel, renkli, özenli ki her şey. Bizimki nasıl olacak acaba diye de heyecan yapmaya başladık. 

 29 Ekim’i Cumhuriyet Bayramını hafta sonuyla bağlayıp, hem küçük bir tatil hem de Metenin doğum gününü de hep beraber kutlamak için Altınoluk’a kayınvalideme gittik. Görümcem Nazlılar da geldi. Birlikte oğlumun ilk doğum gününü sade bir kutlamayla yaptık. 

Orada çarşı pazar gezerken süs eşyaları satan irili ufaklı dükkanlarda çok güzel denizle ilgili çeşit çeşit süsler gördük. Daha önce Korsan temasını seçeriz diye düşünüp;  o hevesle birkaç bir şey almıştık ama yeni denizci konseptiyle de kullanılabilecek şeylerdi. Zaten bu işi bir sahil kasabasında, Altınolukta tamamlamak kolay ve ucuza maloldu. 

29 Ekim, Pazartesiye denk geliyordu. 3 Kasım cumartesiye arkadaşlarımı, Pazar gününe de akrabalarımı çağırdım. Cuma akşamından evi süsleme işini hallettim ve yiyeceklerin çoğunu hazırladım. 

Cumartesi saat 13 gibi eşim gemili 1 yaş pastamızı getirdi. Nazlıyla balonları şişirdik, masayı hazırladık. Biraz masadan bahsedeyim: Öncelikle canım arkadaşım Azize’ nin yaptığı ‘iyiki doğdun Mete’ kurabiyeleri, Gemili 1 yaş pastası, hellim penirli kurutulmuş domates salatası, kısır, tavuklu nohut salatası, peynirli börek, çikolata topları, mavi haşhaşlı pasta, patlıcan salatası, ekler (sadece ekler hazırdı)

 Meteciğim de çok iyi saatte 14.30 da uyandı, ona denizci tulumu giydirdim, ben de onunkine benzer lacivert bir salopet giydim. Saat 15 gibi de arkadaşlarımız geldi. Metenin bile 3 tane arkadaşı vardı partisinde. Kadro tamamlanınca biz de mumları üfledik, epey uğraştı küçüğüm üflemek için ama nefesi yetmedi, en sonunda eliyle söndürdü mumunu. Neyseki çok ağlamadı Gelenlere günün hatırası olarak; doğum gününde çekinilen resimleri, aldığımız deniz kabuklarından yapılmış ağustos böceği figürlü krokodillere takıp, fotoğrafıyla verdik. Aslında kartuş bitmeseydi de, birkaç kişinin resimleri sonraya kalmasaydı ama ne yapalım? Herşeyiyle çok güzeldi, iyi vakit geçirdik, çok eğlendik.

İlk doğum günü diye bu kadar özendim. Açıkçası 2 yaş doğum gününü çok sade yapmayı düşünüyorum. İleride, kendini bildiği zamanlarda yine özenli doğum günleri kutlarız inşallah…

Mutlu yıllar canım oğlum…

   
 
       
Yorumlar
   
cemil kurt 18.07.2013 15:27:51
Nice yıllara yeğenime
 
 
Yorumlar Yaz  
   
Adınız Soyadınız
Yorumunuz