Yukarı Çık

Çocuktan Önce Anne

      Eklenme Tarihi :12.07.2013 17:52:29 Okunma Sayısı :4971          
 
Hürdür bir kere, yani kafası rahattır, bir yere gitmek isterse gider, bir şey yapmak isterse yapar ya da yapmak istemediği bir şey varsa yapmaz. Canı ne istiyorsa onu o anda yapabilme kabiliyeti, gücü vardır.

Tek olabilir, kafa dinleyebilir, yalnız kalabilme ve yalnız takılma lüksüne sahiptir, arkadaşlarıyla bile buluşsa yalnız başına buluşabilir. Belki anne de yalnız takılabilir ama öncesinde bayağı sağlam bir organizasyon gerçekleştirmesi gerekmiştir: bakacak biri bulunmuştur, detaylar kendisine sözlü yazılı iletilmiştir, mamalar, bezler, ek kıyafet ve oyuncak hazırlanmıştır, teslimattan önce %50 ihtimalle de olsa uyutma işi denenmiştir. Bu şekilde yalnız takılabilen anne, kafasında bir dünya soru işaretiyle gezeceğinden, pek de yalnız kalamamıştır. 

 Uyuyup uyanacağı vakti kendi seçebilir, yemek yapmak istemiyorsa yapmaz, illa birilerini doyurmak zorunda değildir.

Vakti çoktur; sıkılmaya bile vakti vardır; kendine, eşe dosta; hobilerine, spora, kuaföre, alışverişe, pazara, kursa, kitap okumaya vakit ayırabilir, bunları yapabildiği için de vakitsizlikten de yakınabilir, çünkü annelikte vakitsizliğin tam manasıyla ne olduğunu; nasıl vakit yaratılacağını henüz tecrübe etmemiştir.

O kişi Elif Canyurt ise annelikten önce kendine hayli vakit ayırabilmiştir:

   
 
       
Yorumlar
   
Bu habere eklenmiş yorum bulunamadı 
 
Yorumlar Yaz  
   
Adınız Soyadınız
Yorumunuz