Yukarı Çık

Güzellik - Bakım

      Eklenme Tarihi :14.07.2013 12:42:10 Okunma Sayısı :4755          
 
Önceki zamanları sadece kendiyle meşgul olan, bundan keyif alan, her mağazada ne var ne yok, ne yeni gelmiş bilen, ayakkabı, aksesuar modasını yakından takip eden biri olarak, yatak odasındaki konsolun üstü sadece kendime ait bakım kremleri, parfüm çeşitleri ve takı kutularıyla doluyken; ne oldu da bir anda hepsi önemini kaybetti? O konsolun üstünden nasıl bir anda yok oldum, yerine tek tek bebe yağı, bebe losyonu, serum-fizyolojik damlalar, ıslak mendiller doldu.

Eee hep böyle olacak değildi tabi, bu sadece anneliğin ilk zamanlarına iyi konsantre olabilmek için kendimizi ikinci? peki, epey arka plana atışımızdandı. Şimdi yine sıra bizde…

Bir yandan aman emziriyorum, sütüm olsun diye her şeyi yemek zorunda hissetmek bir yandan da hamilelikte alınan kiloları vermeye çalışmak… Yine zor bir ikilem. Aklımda hep ‘bu ay spora yazılayım’ düşüncesi ve nihayet güzel bir adım. Gerçi evde de egzersiz yapmayı başarabilenler var, maalesef ben kendimde o disiplini hiç bulamadım.

Salona gidene kadar türlü bahanelere sığınıyorum, şu iş de bitsin, şu da olsun… Herşey oraya gidene kadar… Ne kadar mutlu hissediyor insan kendini spor yapınca; yoga, pilates fark etmez, kendin için oradasın ya. Hem sütü de arttırıyor gerçekten vücudu hareket ettirmek. Kendi adıma, emzirme kaynaklı sırt ağrılarıma çok iyi geliyor. Özellikle bana iyi gelen iki hareketi paylaşmak isterim, aklıma geldikçe evde de yaptığım 2 basit hareket:

1-Yukarı, en yukarı uzanabileceğim kadar yukarı uzanıyorum, sanki yukardan biri var gücüyle ellerimi çekiyormuş gibi… Birkaç kez tekrarlıyorum, her seferinde daha uzun kalmaya gayret ediyorum. Eğilmeden dik durmaya; kafanın öne düşmemesine çok iyi geliyor.

2-Resimdeki hareket; sırt, omuz ağrılarına çok iyi geliyor gerçekten.

 Yine de birkaç zaman sonra işi gevşetebiliyor insan, keşke daima o heveste kalabilsek… 

Cilt deformasyonları için, estetik dünyasının belki çokça formülü vardır ama neşterden, iğneden çok korkan biri olarak sadece krem kullanmayı tercih ederim. Faydasını da gördüm, hem hamilelikte hem de doğumdan sonra çatlak kremlerini kullandım. Hepsi işe yaradı.

Hamilelikte tek tel dökülmeyen saçım, doğumdan sonra acısını çıkardı desem yeridir. İlk fırsatta biraz kestirdim. Sonra da aktarlarda satılan bazı bakım yağ karışımlarından kullandım, çok bir fark görmedim ama en azından dökülen parlak saçlarım oldu. Allahtan saçım kıpkıvırcık:)

   
 
       
Yorumlar
   
Bu habere eklenmiş yorum bulunamadı 
 
Yorumlar Yaz  
   
Adınız Soyadınız
Yorumunuz