Yukarı Çık

Meteyle Hayat 3-6 ay

      Eklenme Tarihi :10.08.2013 20:08:54 Okunma Sayısı :5018          
 

3-6 ay:

3. aya girmesiyle biraz daha kolay bir dönem başlamış oldu bizim için,  Agular da başladı, beni de tanımaya başladı, daha bir keyifli hale geldi. Çığlık attık çoğu zaman beraber, çok seviyordu, çok gürültücü bir bebekti, bazen uyurken bile kendinden büyük kahkahayla güldüğü olurdu, şaşırırdık. Hatta 3 kez böyle inanamadığım olay yaşadım, birisi şöyleydi: Evde yalnızdık, ben de bir sabah programına takılmıştım, bir yandan da kucağımda Mete’yi emziriyordum, uyuya kaldı ama emmeye devam ediyordu.

Programda çok komik bir olay oldu o anda, o kadar gülesim geldi ki o vaziyette olmasam dakikalarca güleceğim, bir yandan da sessiz olmaya çalışıyorum kahkahayla korkutmayayım, uyumaya devam etsin diye. Resmen kahkahamı yuttum, yutkundum gitti. Bari yerine yatırayım, hem de uyudu ben de programı rahat rahat izlerim diye düşündüm. Tam yatağına bıraktım, sanki sütten kahkahamı emdi, haykırarak yüksek sesle, gözleri kapalı bir kahkaha attı. Keşke bir kamera olsaydı da çekseydi o anı, inanılmaz bir şeydi gerçekten. Aynı buna benzer olayı 3 kez yaşadım, ben uyanmasın diye yuttum kahkahamı, 1 dakika sonra o, uyurken sesli sesli gülüp uyumaya devam etti. İnanıyorum ki gerçekten annenin sadece antikorları geçmiyormuş süte, endişesi; neşesi hatta kahkahası tüm hissiyatı da yansıyormuş hem süte hem bebeğe.

 İlk zamanlar ellerini havaya kaldırıp uzun uzun bakıyordu, sonra parmak emme, elleri yeme, ayakları elleme işi başladı. Salyalarından mamalık da taksam sürekli önü ıslak kalıyordu. Kesinlikle kucakta olmak, ayakta olmak istiyordu, hatta kucağımıza alınca da, sensörlü gibi hemen kendini etrafa bakacak şekilde çevirirdi.

Nisan’ın gelmesiyle güneş de kendini gösterir olmuştu, hafta sonları ya Gölete ya da Yeşilköy’e bazen de Büyükçekmece sahiline gidiyorduk, ele avuca da geldiğinden, çok gülen bir bebek olduğundan pek bir keyifliydi onunla gezmeler…

Mete 5.5 aylıktı, babaannemiz de gelmişti. Uzun zamandır bebek sünneti yaptırmak istiyorduk. Araştırdık birkaç çocuk cerrahıyla görüştük.  12 Nisan 2012 de Mete nin lokal anesteziyle sünneti yapıldı. 15 dk. falan sürdü. İlk yaptırdığımız gün çok ağladı ve ağladık ama iyi ki de yaptırmışız diyorum şimdi. Bu konuyu da detaylarıyla Sünnet bölümünde anlattım.

 

Aylık İzlem

Boy (cm.)

Kilo (gr.)

Değişim

4. Ay

63

7000

300 gr ; 4 cm

5. Ay

64

7600

600 gr ; 1 cm

6. Ay

65

8000

400 gr ; 1 cm

 

 

 

 

 
   
 
       
Yorumlar
   
Bu habere eklenmiş yorum bulunamadı 
 
Yorumlar Yaz  
   
Adınız Soyadınız
Yorumunuz