Yukarı Çık

Okulçağı

      Eklenme Tarihi :14.07.2013 16:00:17 Okunma Sayısı :4866          
 
Birgün karşı komşumla kapıda karşılaştığımda, ilkokula giden ikizlerini biryandan hazırlıyor,  biryandan “ Ödevinizi, dosyanızı unutmayın” diyerek hatırlatmada bulunuyor; bir yandan da ufak ufak söyleniyordu: “Ona koş, bunu yap, sanki ben gidiyorum okula…” Sonra bana dönerek: “Şimdi senin iyi zamanların Elif’cim, okula başlayınca her şey yeniden başlıyor; ödevlerin, projelerin, sınavların, kursların. Peşlerinde geziyorsun, arkalarını toplaman bitmiyor. Özel okul mu olsun, devlet okulu mu olsun, yanlış kişilerle arkadaş olurlar mı? Oof off… Çok yorucu çok…” diyerek dert yandı. Sonra asansöre binip gittiler.

Eve girince bir düşündüm söylediklerini, hakkı vardı. İtiraf etmek gerekirse gözüm korkmadı da değil; ama herkes gibi biz de geçeceğiz o yollardan ve yaşayarak göreceğiz her şeyi. Umarım okul çağı herkes için kolay geçen bir dönem olur.

İlave: Üstteki yazıyı yazdığımda henüz okul tecrübemiz yoktu. Metenin anaokuluna başlamasıyla buraya sığmayacak tecrübemizi YAZIYORUM kategorisinde Bir Garip Anaokulu1/2 de bulabilirsiniz.

Sevgiyle kalın...
   
 
       
Yorumlar
   
Ebru Delikanlı 09.08.2013 14:54:59
Okul öncesi öğretmeni olarak komsuna hak vermekle beraber, velilerden naçizane istegimiz ogrencilere verilen odev ve projeler hususunda kendilerini bu denli yipratmayarak sadece yol gosterici tavirlarla yaklasmalaridir. Durum boyle oldugunda ebeveyn üzerindeki yoğunluğun azalacagi aşikardır.
 
 
Yorumlar Yaz  
   
Adınız Soyadınız
Yorumunuz