Yukarı Çık

Taze Anne Stili

      Eklenme Tarihi :14.07.2013 16:11:24 Okunma Sayısı :5019          
 
Hamileyken: 

Tek kural, rahat olmak ne giydiğinin çok da önemi yok. İçinde rahatsan, mutluysan işte bu tam senin stilin. Bunun için bir dönem kendi kıyafetlerinle idare edebilirsin, belki benim gibi küçük ayarlar çekersin; bol t-shirt altına belini u harfi gibi kestiğin taytlarla, çoraplarla her şeyi satınalmak zorunda kalmayabilirsin. Ama sadece bir dönem, ileriki zamanlar da muhakkak diğerlerine göre fiyatları biraz daha tuzlu olan hamile giysileri satan yerlere uğruyorsun. Zaten bu dönem çok uzun sürdüğü için tam 9 ay, yazı da kışı da görüyorsun, komple mevcut giysilerle geçirmek imkansız gibi bir şey.

Topuklu ayakkabılara bayılan biri olarak ilk defa hamileyken spor ayakkabısı aldım ve giydim; bunca zaman bu rahatlığı nasıl tepmişim, hayret.

Lohusa, emziren anne: 

Ben bu dönemde giysi konusunda çok sıkıldım, kış olması da benim için durumu zorlaştırmıştı. Hamileyken bile giymek istediğimi giyebilmişken bu zamanı çok sabit giysilerle geçirmek zorunda kaldım, kolay emzirebilmek için. En başta emzirme atletleri olmazsa olmazlarımdandı, tüm kazağı yukarı da toplasan karnın belin açılmıyordu. Hiç elbise giyemedim, önden düğmeli ya da yakası açılabilen kışlık bir elbise bulamadım, olduğunu da sanmıyorum, bendekiler de emzirmeye hiç uygun değildi.

Tüyleri rahatsız eder diye örgü, yünlü, merserize kazak da giyemedim. Zaten öyle olmalıydı ki, yukarı toparladığında ne kalın olup elinde birikecek, ne de elini çektiğinde aşağı kendini salacak. Bunun için en çok hafif saran ince triko kazakları ve penye badileri giyebildim, özellikle V yakalı olanları çok kullandım ama hepsinin yakası eciş bücüş olduğundan sadece evde giyebildim. Bir başka kolaylık da gömleklerdi ama dediğim gibi kara kışa çattığımdan sadece gömlek de üşütebiliyordu, içine bir şey giysen yine onun da emzirme şartlarına uygunluğunu arıyorsun, o zaman da giymem daha iyi deyip başa dönüyorsun. 

Altına ne istersen giy: kot, etek, kaşe şort, kumaş pantolon ya da tayt hepsi olur yeter ki üstüne hem emzirebileceğin hem de şık olan bir şeyler uydur.

Sanırım yaz mevsimi yeni anneleri bu kadar zorlamayacaktır. Penyeler, t-shirtler, ince gömlekler gayet anneyi de bebeği de rahat ettirecektir.     

   
 
       
Yorumlar
   
Bu habere eklenmiş yorum bulunamadı 
 
Yorumlar Yaz  
   
Adınız Soyadınız
Yorumunuz